ورزش در منزل

ورزش در منزل مفید تر است یا ورزش در باشگاه ورزشی؟

اگر در فکر شروع یک برنامه ی ورزشی هستید شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد.

 بطور کلی مفید بودن یا نبودن یک برنامه ورزشی وابسته به محل اجرای آن نیست اما هنگام طراحی یک برنامه ی تمرینی باید محل تمرین مورد توجه قرار گیرد و برنامه ای متناسب با تجهیزات، امکانات و فضای در دسترس طراحی شود.

 به هر حال تمرین در منزل و یا باشگاه هر یک مزایایی برای شما خواهد داشت: از جمله مزایای تمرین در باشگاه میتوان به در اختیار داشتن تجهیزات بیشتر، امکان بهره گیری از مربیان باشگاه، امکان ایجاد تعاملات اجتماعی، ایجاد انگیزه بیشتر برای ورزش کردن، امکان شرکت در کلاس های گروهی و.. اشاره کرد. 

اما برخی مزایای تمرین در منزل نسبت به تمرین در باشگاه عبارتند از: صرف هزینه ی کمتر، آزادتر بودن زمان برای ورزش کردن، عدم اختصاص زمان به رفت و آمد و مشکلاتی چون ترافیک و جای پارک و اختصاصی بودن محیط تمرین.

اگر میخواهید در منزل ورزش کنید بهتر است یک سری امکانات حداقل از جمله کش، توپ بدنسازی و یک دوچرخه ی ثابت در منزل داشته باشید.

به یاد داشته باشید که حتی در صورت ورزش کردن در منزل باید از کفش و لباس مناسب استفاده کنید. همچنین باید از توانایی کافی برای اجرای حرکات ورزشی به طور صحیح و ایمن برخوردار باشید. در این صورت با داشتن یک برنامه ی مناسب می توانید در منزل ورزش کنید و به بسیاری از اهداف ورزشی خود دست پیدا کنید.

در برنامه ی ورزش در منزل برای یک فرد مبتدی حتما باید تمام جزئیات تمرین به دقت مدنظر قرار گیرد و آموزش های لازم به فرد داده شود در غیر این صورت احتمال آسیب دیدگی، تمرین زدگی و عدم دستیابی به نتیجه دلخواه وجود خواهد داشت.

دوره های تمرین در خانه به دو صورت تمرین اختصاصی تحت نظر در منزل و آموزش از راه دور توسط دکتر مخلصی برگزار می شود.

برای دریافت مشاوره در مورد دوره های تخصصی ورزش در منزل، با 09124083208 ارتباط برقرار کنید.

 تندرستی و تناسب اندام هدیه ما به شما

 

سلامت سرمایه ای تکرار نشدنیست

 

 

 از نگاه کردن به آینه لذت ببرید

 

 

دوره های 3 ماهه فیتنس، راهی مطمئن به سوی تندرستی و تناسب اندام     اطلاعات بیشتر

 

وب سایت تندرستی و تناسب اندام سعید مخلصی

مربی فیتنس، سعید مخلصیهدف از راه اندازی این وب سایت ارائه مطالب آموزشی در حوزه تندرستی و تناسب اندام با رویکرد ورزش سالم در راستای پرورش روح و جسم میباشد. امیدوارم مطالب موجود در این سایت در مسیر حفظ و ارتقای تندرستی و تناسب اندام کمکی هر چند ناچیز به شما دوست عزیز بنماید.

 

درباره من

سعید مخلصی

کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی از دانشگاه تهران

مربی عالی بدنساز آکادمی ملی المپیک

مربی رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ... بیشتر

تماس با من

تلفن : 09124083208
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کانال تلگرام 

اینستاگرام