تمرین یا تغذیه


برای تناسب اندام رژیم مهمتر است یا تمرین؟
وقتی در یک باشگاه ورزشی ثبت نام میکنید تا 3 جلسه در هفته تمرین کنید و به تناسب اندام برسید، در واقع شما تصمیم گرفته اید از کل ساعات هفته، 6 تا 8 ساعت یعنی حدود 4 درصد از زمان خود را به این هدف اختصاص بدهید.
با وجود همین زمان اندک، شاهد تغییرات مثبتی در آمادگی بدنی، روحیه، سلامت عمومی و به طور کلی در کیفیت زندگی خود خواهید بود.
❎اما برای اینکه شاهد تغییرات ظاهری در اندام خود باشید، این 6 تا 8 ساعت کافی نیست❎

برای رسیدن به تناسب اندام و حفظ آن، نه صرفا هفته ای چند ساعت تمرین، نه رژیم گرفتن های دوره ای و موقت، نه هیچ دارو و درمانی جواب نمیدهد.
بلکه باید از یک سبک زندگی سالم یا همان (healthy life style) برخوردار باشید، که در آن ✅فعالیت بدنی و ورزش منظم وجود دارد، ✅مصرف غذاهای چرب و شیرین حداقل است، ✅مصرف فیبرها و سبزیجات خام در برنامه ی غذایی همیشگی است، ✅از پروتئین ها، کربوهیدرات ها و چربی ها در رژیم غذایی به اندازه مصرف میشود،  ✅زمان خواب از نظم نسبی برخوردار است، ✅و در کل سلامتی و پیشگیری همواره جز اولویت های زندگی است.
در این صورت میتوانید اطمینان داشته باشید همواره از بدنی متناسب و قوی برخوردار خواهید بود و علاوه بر آن قلب و کلیه و کبد سالم تری هم خواهید داشت.
"تناسب اندام ناشی از یک برنامه ی چند هفته ای تمرین و رژیم نیست، بلکه حاصل یک سبک زندگی سالم است."

 تندرستی و تناسب اندام هدیه ما به شما

 

سلامت سرمایه ای تکرار نشدنیست

 

 

 از نگاه کردن به آینه لذت ببرید

 

 

دوره های 3 ماهه فیتنس، راهی مطمئن به سوی تندرستی و تناسب اندام     اطلاعات بیشتر

 

وب سایت تندرستی و تناسب اندام سعید مخلصی

مربی فیتنس، سعید مخلصیهدف از راه اندازی این وب سایت ارائه مطالب آموزشی در حوزه تندرستی و تناسب اندام با رویکرد ورزش سالم در راستای پرورش روح و جسم میباشد. امیدوارم مطالب موجود در این سایت در مسیر حفظ و ارتقای تندرستی و تناسب اندام کمکی هر چند ناچیز به شما دوست عزیز بنماید.

 

درباره من

سعید مخلصی

کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی از دانشگاه تهران

مربی عالی بدنساز آکادمی ملی المپیک

مربی رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ... بیشتر

تماس با من

تلفن : 09124083208
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کانال تلگرام 

اینستاگرام