آمادگی جسمانی و ورزش سالمندان

 

اگر انجام تمرینات مقاومتی در سنین جوانی یک تفریح یا یک فعالیت فوق برنامه محسوب شود، انجام این تمرینات در میان سالی و سالمندی یک ضرورت مهم تلقی می شود چرا که با افزایش سن و کاهش تحرک و به موازات آن با کاهش ترشح هورمون رشد، در سنین بالا بدن افراد میل به جذب چربی و از دست دادن عضلات پیدا میکند و این امر باعث ایجاد ضعف بدنی و به تبع آن بروز آسیب هایی از جمله افتادن، شکستگی استخوان، آرتروز و ... می شود و تنها راه پیشگیری و درمان این آسیب ها افزایش استقامت و قدرت عضلات با استفاده از تمرینات مقاومتی متناسب با وضعیت جسمانی افراد است.

طبق یافته های تحقیقات مختلف، حوزه های مرتبط با سالمندان که رابطه آن ها با فعالیت بدنی اثبات شده است عبارتند از: بهبود کیفیت خواب، کاهش خطر شکستگی استخوان لگن، افزایش چگالی عضلانی، کاهش چاقی شکمی، کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه، جلوگیری از کاهش وزن مفرط و افزایش تندرستی و کیفیت زندگی.

شواهد محمکی دال بر ارتباط مثبت بین فعالیت بدنی منظم و سالمندی سالم وجود دارد. می توان فعالیت بدنی منظم را اکسیر سالمندی سالم دانست. فعالیت بدنی منظم بر کیفیت و کمیت زندگی می افزاید و تاثیرات مثبتی بر قابلیت های عملکردی، سلامت ذهن، سطوح آمادگی جسمانی، پیشگیری و مدیریت بیماری های مزمن و تندرستی کلی می گذاردتمرینات دوره های آمادگی جسمانی و ورزش درمانی سالمندان شامل کار با دستگاه، کشش های ایستا و پویا، تمرین با وزن بدن، تمرینات ایزومتریک و ... هستند که  به صورت خصوصی و عمومی در باشگاه یا منزل شما قابل اجرا می باشند. از مزایای شرکت در دوره های بدنسازی سالمندان میتوان به افزایش استقامت قلبی عروقی، پیشگیری از آسیب های مفصلی، پیشگیری از پدیده افتادن (Falling)، توان بخشی آسیب های مزمن از جمله دیسک و آرتروز، بازتوانی اعمال جراحی و آسیب های مفصلی و عضلانی، و ... اشاره کرد.

 

جهت انجام مشاوره حضوری یا تلفنی در مورد دوره های بدنسازی سالمندان با شماره 09124083208 تماس حاصل نمایید.

ورزش سالمندان، بدنسازی سالمندان، مربی سالمندان، ورزش سالمندی، مربی خصوصی، ورزش در خانه

 تندرستی و تناسب اندام هدیه ما به شما

 

سلامت سرمایه ای تکرار نشدنیست

 

 

 از نگاه کردن به آینه لذت ببرید

 

 

دوره های 3 ماهه فیتنس، راهی مطمئن به سوی تندرستی و تناسب اندام     اطلاعات بیشتر

 

وب سایت تندرستی و تناسب اندام سعید مخلصی

مربی فیتنس، سعید مخلصیهدف از راه اندازی این وب سایت ارائه مطالب آموزشی در حوزه تندرستی و تناسب اندام با رویکرد ورزش سالم در راستای پرورش روح و جسم میباشد. امیدوارم مطالب موجود در این سایت در مسیر حفظ و ارتقای تندرستی و تناسب اندام کمکی هر چند ناچیز به شما دوست عزیز بنماید.

 

درباره من

سعید مخلصی

کارشناس ارشد تربیت بدنی و علوم ورزشی از دانشگاه تهران

مربی عالی بدنساز آکادمی ملی المپیک

مربی رسمی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ... بیشتر

تماس با من

تلفن : 09124083208
ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کانال تلگرام 

اینستاگرام